U Nedjelju (24.10.2021. godine) odigrano je 6. kolo Kantonalne lige SBK/KSB, sezone 2021/22. Seniori su gostovali ekipi NK Busovača, u Busovači na gradskom stadionu. Susret se igrao u 14:30.

Trener Simić nije mijenjao puno u prvom sastavu, Ivičević se vratio u napad nakon povrede, a Klještan je umjesto Mišanovića zauzeo desnu stranu terena. Krenulo se sa formacijom 3-5-2.

Utakmica je bila dosta tvrda, ali naša ekipa je na kraju utakmice zasluženo došla do sva 3 boda. Ekipa Busovače je povela iz prekida, nakon centaršuta, glavom je poentirao Ferhatović. Igrao se 41. minut utakmice.

Nakon toga Kreševo je intenzivnije napadalo, te u 43.-oj minuti, nakon prodora Oroza, desio se jači kontakt, a sudac pokazuje na bijelu točku. Jedanaesterac za Kreševo. Odgovornost za izvođenje je preuzeo Batak, ali je bio neprecizan. Vratnica spašava Busovljake. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Kreševo nije posustajalo ni u drugom poluvremenu, te dolazi do poravnanja rezultata u 55.-oj minuti. Nakon gužve u protivničkom šesnaestercu, Tolo prebacuje do Kujundžića koji pokušava atraktivno makazicama, do nesporazuma dolazi između braniča i golmana NK Busovače. Lopta dolazi do Ivičevića koji poravnava rezultat na 1:1.

U 85.-oj minuti dolazi do preokreta rezultata. Kujundžić prebacuje za Durmiša koji nakon prodora, predaje loptu za Ivičevića koji postiže svoj drugi pogodak, i postavlja konačnih 1:2.

Kreševo upisuje 5. pobjedu ove sezone i zadržava dobru formu uoči posljednjeg susreta ljetnog dijela sezone. Isti se igra točno za 7 dana na STAMAL Areni od 14:30. U goste dolazi ekipa Kaćuna

Potrebno je istaći i podršku 30-ak navijača Kreševa, Šegalija, koji su nosili Kraljeve do pobjede. Navijalo se vatreno veći dio susreta.

Ostali rezultati 6. kola seniorskog uzrasta:

FK Kaćuni - NK Bilalovac CPU 1:0

FK Fojnica - NK Romari 0:3

NK Šantići - OFK Lugovi 0:2

Ostale fotografije sa susreta, možete pogledati ovdje.

Video sažetak utakmice pogledajte na našem youtube kanalu.

Kod mlađih uzrasta utakmica pionira je odgođena. Susret se trebao igrati u Han Biloj protiv ekipe FK Rudar. Cicibani su susret protiv NK Rijeke iz Viteza odigrali na STAMAL Areni 23.10.2021. godine u 13:00 sati. Rezultat je bio 0:11 u korist NK Rijeke.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.