U Srijedu odigrana je druga pripremna utakmica u kojoj je naša ekipa odmjerila snage sa ekipom FK Slavije. Radi se o ekipi koja igra drugi rang nogometnog natjecanja Bosne i Hercegovine, dok je naša ekipa u 4. rangu. Zbog radnog dana trener Simić je imao sužen igrački kadar, te je na klupi bilo svega 4 igrača. Također, umjesto najavljene startne postave, izostali su Batak i Durmiš, koji su počeli susret sa klupe na njihova mjesta uskočili su Stanić i Komšić. Što se tiče formacije, trener se držao poznate 3-4-3

Domaćin je krenuo sa visokim presingom te brzo zabio dva gola, te se na odmor otišlo sa 2-0. Kreševo je 'stalo na noge' nakon lošijeg početka utakmice, te u samom početku drugog poluvremena smanjilo na 2-1, strijelac je bio Bjelica. Rezultat se zadržao do sredine drugog poluvremena, kada je protivnik pokazao svoj kvalitet, i dao još tri gola, te je susret zaključen rezultatom 5-1. Naravno radi se o vrlo kvalitetnoj ekipi, a vjerujemo da su naši igrači bogatiji za jedno novo iskustvo, a gledatelji su mogli vidjeti uigrane akcije na obe strane. Možemo reći da je ovo bio pravi ispit za Kraljeve pred početak drugog dijela sezone. Prva utakmica je zakazana već za 9 dana, protiv ekipe Romari, na STAMAL Areni, te je vrlo vjerojatno da će ta utakmica odlučiti prvaka Kantonalne SBK/KSB 2021/22.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.