Na dobro ispunjenoj STAMAL Areni, 23.04.2022. godine odigran je derbi koji će vjerojatno odlučiti prvaka Kantonalne lige SBK/KSB 2021/22. U goste nam je stigla ekipa NK Romari iz Viteza, susret se igrao od 17:00. Važno je spomenuti da je NK Romari glavni konkurent za osvajanje naslova ove godine, te da do ovog susreta nisu primili niti jedan gol. Ostvarili su 6 pobjeda i 1 remi u prvom dijelu sezone.

Što se tiče početnih sastava, trener Simić je imao probleme koji su se ticali povreda i žutih kartona, izostali su Batak i Merdić. Formacija i ostatak postave sa minornim zakrpama ostao je dobro poznat.

Kreševo je dobro ušlo u susret, napadački i borbeno, te su nakon prekršaja koji se desio u području ivice šesnaesterca, par metara od istog, došli do vodstva. Prekršaj je izveo Durmiš, umjesto centaršuta koji su svi očekivali, poslao loptu u okvir gola i realizirao pogodak. Nakon toga pred kraj poluvremena Romari je počeo vršiti pritisak, ali nisu uspjeli realizirati šanse. Na poluvrijeme se otislo rezultatom 1-0. Na pauzi su se izvukli sretni dobitnici dresa i majice najdražeg kluba, a i gađala prečka za novčani iznos. U gađanju nismo imali preciznih, nažalost.

Trener Simić se također borio sa povredama u toku susreta, nakon nezgodnog koraka povrijedio se Gabrijel Čelan, a u toku susreta Fatić je nakon nezgodnog sudara sa igračem dobio snažan udarac. Gabrijel nije mogao nastaviti susret, a Fatić se pridigao i nastavio. Romari je u drugom poluvremenu izgledao puno bolje ali nisu uspjeli doći do realizacije. Sjajan je bio golman naše ekipe, povratnik Bejtić, sjajnih par obrana te je uspio sačuvati mrežu netaknutom. Tresle su se vratnice na obe strane, bilo je žestokih startova, čak i unutar 16, ali sudac Šeho nije pokazivao na bijelu točku.

Susret je završen rezultatom 1-0. Kreševo je uspjelo pobijediti najvažnijeg konkurenta za naslov prvaka Kantonalne lige. Hvala svima koji su došli podržati našu ekipu na putu do pobjede, također i Šegalijama koji su neumorno bodrili Kraljeve uz vrlo korektno navijanje.

Sve fotografije sa susreta pogledajte ovdje, a u pripremi je i videosažetak utakmice.

Ostale utakmice 9. kola se po rasporedu igraju danas u 17:00.

Sljedeća utakmica je po rasporedu za 6 dana, ugostiti će nas ekipa Bilalovac CPU, susret se igra od 17:00.

Što se tiče mlađih uzrasta, pioniri su u srijedu također odigrali utakmicu, protiv ekipe Fojnica na stadionu Džemal Numanagić. Rezultat je bio 8-1 u korist domaćina, strijelac jedinog pogotka za male Kraljeve bio je Lepan Ivano. Cicibani su također igrali svoje 6. kolo, na Brnjacima su bili domaćini protiv ekipe Viteza rezultat je bio 1-6 u korist gostujuće ekipe, a strijelac jedinog pogotka je bio Tadić David.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.