Počela je Županijska SBK/KSB 2022/23. Kreševo je u prvom kolu bilo domaćin Lugovima, uz jako dobru posjećenost i atmosferu, koja je već postala standard na domaćim utakmicama. Trener Vujica izveo je na teren sljedećih 11 igrača koji su počeli utakmicu:

Kreševo je došlo do vodstva već u 14. minuti, strijelac je bio Hodžić Minel, sigurno je realizirao udarac nakon što ga je Ramić sjajnom dijagonalom pronašao na drugoj strani kaznenog prostora. Već za tri minute, Kreševo povećava svoju prednost, nakon duge lopte Antića i kratke gužve u kaznenom prostoru, Slišković je uspio doći do lopte i postaviti rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 2-0 u korist domaće ekipe.

Domaćini nisu posustajali, u drugom poluvremenu nastavili su istim tempom, pa je u 74. minuti Hodžić M. oduzevši loptu na sredini terena, nakon nespretne reakcije gostiju lopta dolazi do Oroza, on asistira a Minel dolazi do svog drugog pogotka na utakmici. Konačnih 4-0 postavlja Oroz sa bijele točke.

Ostali rezultati 1. kola Županijske lige:

NK Šantići - NK Busovača 1:8

NK Bilalovac CPU - NK Nova Bila 2:0

FK Fojnica - FK Kaćuni - : -

Šegalije su također bile neumorne te porukom podrške za našu momčad najavile što je cilj ove sezone. Sjajna atmosfera bila je danas na STAMAL Areni.

U pripremi je videosažetak utakmice koji možete potražiti na našem youtube kanalu, a slike sa današnje utakmice potražite ovdje.

Pretpioniri su također igrali svoju prvu prvenstvenu utakmicu, 10.09.2022. godine, sa ekipom NK Nova Bila u Kreševu. Rezultat je bio 0:3 u korist gostujuće ekipe.

logo

Nogometni klub Kreševo osnovan je 1956 godine. Prvu natjecateljsku utakmicu odigrali su na Domaćem terenu protiv Mladosti iz Sarajeva. Domaće utakmice NK Kreševo igra na Stamal Areni. Najveći uspjeh kluba do danas je nastup u prvoj Ligi federacije u sezoni 2005/06, što je rezultiralo osvojenim četvrtim mjestom na kraju sezone.